Title Image

Rosnące wymagania

Rosnące wymagania

Ostatnio, w trakcie poszukiwania pracy w Dąbrowie Górniczej zainteresowałam się posadą pracownika biurowego. Zawsze wydawało mi się, że praca w biurze nie wymaga posiadania jakichś szczególnych umiejętności, oprócz dobrej organizacji pracy i dokładności. Wielkie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że większość ogłoszeń skierowanych do pracowników biurowych to nie oferty, na które niemal każdy mógłby odpowiedzieć, a wyspecyfikowane wymagania związane przede wszystkim z wykształceniem, doświadczeniem zawodowym i kwalifikacjami.

Jako osobie, której jakoś nie po drodze było na studia, znalezienie ciekawej i nie związanej z czynnościami fizycznymi pracy jest bardzo trudne. Stąd, zorientowanie się, że w dzisiejszych czasach nawet praca w biurze wymaga co najmniej licencjata z administracji była dla mnie ciosem w serce. Na 10 znalezionych ofert pracy, pracownik biurowy Dąbrowa Górnicza, zaledwie dwie przeznaczone były dla osób, które cechowały się wykształceniem średnim. Po kilku chwilach zastanowienia postanowiłam zaaplikować. Niestety, tak jak podejrzewałam, żadna z firm nie odpowiedziała na moje CV i list motywacyjny. Nie dziwi mnie to, bowiem niezależnie jakbym się starała i tak zawsze przegram z tymi, którzy ukończyli studia.

Pracy w Dąbrowie Górniczej poszukuję już, nieskutecznie, ponad 5 miesięcy. Powoli utwierdzam się w decyzji, że chyba jednak będę musiała iść na studia. Niby tytuł przed imieniem nic w tych czasach nie daje, a jednak, mając do wyboru kogoś z wykształceniem wyższym i kogoś, kto nie ukończył studiów, pracodawca zawsze wybierze tego pierwszego.

DODAJ KOMENTARZ