Title Image

Średnie zarobki pracownika biurowego w 2018 roku

wynagrodzenie

Średnie zarobki pracownika biurowego w 2018 roku

Pracownicy biurowi to bardzo liczna grupa zawodowa, zajmująca się koordynowaniem działań biura, a także obsługą klientów. W zależności od regionu kraju, stażu pracy oraz pochodzenia firmy, zarabiają oni od 2500 zł brutto do nawet 5 – 6 tys. brutto. Od czego jeszcze zależała pensja pracownika biurowego w 2018 roku?

Nie tylko wykształcenie

Osoby zajmujące stanowiska pracowników biurowych, zwykle są absolwentami takich kierunków jak administracja, czy prawo. W zależności od tego, ile obowiązków ma dana osoba oraz od tego jaki tytuł naukowy posiada, zarobki mogą być różne. Być może różnice nie będą od razu widoczne, ale z pewnością zauważalne, zwłaszcza w rozliczeniu rocznym. W 2018 roku w dalszym ciągu mieliśmy do czynienia z trendem multitaskingu, który na szczęście coraz bardziej opłaca się pracownikom. Im więcej obowiązków na stanowisku tym lepiej. Wiążą się z tym coraz częściej również inne dodatkowe profity, takie jak premie uznaniowe lub bony i zniżki do sklepów.

Co do profitów na tym stanowisku – w 2018 roku dużą popularnością cieszyły się karty Multisport, a także zniżki do kin, na wystawy oraz bony towarowe, które od lat stanowią czołówkę najchętniej wybieranych profitów, niezależnie od grupy zawodowej, której dotyczy pytanie. Pracownicy biurowi, podobnie jak przedstawiciele pozostałych zawodów, mogą liczyć na podwyżki w 2019 roku.

DODAJ KOMENTARZ