Title Image

Czy informatyk może być dobrym pracownikiem biurowym?

czy informatyk może być dobrym pracownikiem biurowym

Czy informatyk może być dobrym pracownikiem biurowym?

Stereotyp na temat informatyka głosi, że jest on osobą introwertyczną, która jest zorientowana raczej na samodzielną pracę. Uważa się również, że są to osoby bardzo nieśmiałe i nie lubiące zbyt częstych kontaktów ze współpracownikami. Nie da się ukryć, często zdarza się, że osoby o ścisłych umysłach są mniej empatyczne i towarzyskie od tych o nieco szerszych, humanistycznych zainteresowaniach. A jak jest naprawdę?

Informatycy w opinii współpracowników

Warto wiedzieć, ze zainteresowania nie determinują charakteru, chociaż zapewne pewne aspekty mają tu wpływ na oddziaływanie na współtowarzyszy. Warto zauważyć, że pośród informatyków zdarzają się osoby towarzyskie, otwarte i empatyczne. Nie da się ukryć – wielu współpracowników informatyków twierdzi, że bywają to naprawdę weseli, towarzyscy ludzie.

Sami informatycy pracujący w przestrzeni tzw. „open space” lub dbający również o organizację spotkań oraz uczestnictwo w spotkaniach i konferencjach twierdzą, że przebywanie wśród ludzi bardzo ich męczy zwłaszcza, jeśli wciąż są to nowe osoby. Duża część woli pracować w zaciszu własnego biura, by móc się skupić dokładnie na jednym powierzonym zadaniu, nie na kilku, a jednocześnie musieć odpowiadać na pytania oraz uczestniczyć w niezobowiązujących rozmowach.

3 komentarze

  • Piter

    wszystko zależy od człowieka, nie można przyczepiać etykietki zawodowej

    20 stycznia 2021
  • lilia

    Mam wielu znajomych informatyków, którzy świetnie się dogadują z ludźmi.

    21 września 2021

DODAJ KOMENTARZ