Title Image

Średnie wynagrodzenie dla pracownika biurowego

wynagrodzenie

Średnie wynagrodzenie dla pracownika biurowego

Pracownicy biurowi są jedną z niedocenianych grup zawodowych. To osoby, które często odpowiadają za organizację pracy w biurach, dbając o dostępność materiałów oraz wielu innych przedmiotów, bez których codzienna praca na każdym stanowisku byłaby o wiele bardziej utrudniona. Ile zarabia obecnie pracownik biurowy?

Zarobki adekwatne do wykonywanej pracy?

Pracownicy biurowi zarabiają dość mało. Zwykle pensja nie sięga ponad 3000 zł. Za wielozadaniowość to dość mało, jednak realia, w których żyjemy, nie są zbyt łaskawe, jeśli chodzi o finanse. Często płaca pracownika biurowego nie wychodzi poza ramy najniższej krajowej, w zależności od firmy, w której pracuje.

Czy warto aplikować na stanowisko pomocy biurowej lub kogoś, kto odpowiada za organizację biura? To na pewno cenna „szkoła życia”, przydatna w późniejszych pracach. Jednak warto też postawić sobie pytanie, czy aby na pewno jesteś gotowy na takie doświadczenie i czy nie przeraża Cię zajmowanie się wieloma rzeczami na raz. Jeśli tak, warto przemyśleć pracę biurową o bardziej skonkretyzowanych zadaniach, jak np. dział analiz lub asystent zarządu. Tam również czeka Cię sporo pracy, jednak nie musisz dzielić swojego dnia na tak wiele prac.

2 komentarze

  • Renata

    Pracownik biurowy pracownikowi biurowemu nierówny, stąd różne zarobki

    11 sierpnia 2021

DODAJ KOMENTARZ