Title Image

Mój rozkład dnia

Mój rozkład dnia

Pracownikiem biurowym w pewnej poznańskiej firmie jestem już od 5 lat. Każdy dzień pracy przebiega niemal identycznie jak pozostałe, co czasami może być nieco frustrujące, jednak w ogólnym rozrachunku daje poczucie stabilności zawodowej i życiowej.

Codziennie rano wstaję o 6 rano by po krótkim prysznicu, śniadaniu i przygotowaniu się do pracy móc dojechać na 8.00 do biura na Wichrowych Wzgórzach, pracownik biurowy Poznań. Jestem jedną z pierwszych osób, które pojawiają się w pracy. Moim pierwszym zadaniem jest przygotować biuro tak, by o godzinie 9.00 gdy wszyscy przyjdą do pracy cała niezbędna dokumentacja była gotowa. Każdy z pracowników codziennie rano dostaje do wypełnienia raport pracy za poprzedni dzień, otrzymuje plan pracy na dzień dzisiejszy, terminarz i rozkład spotkań oraz krótką notatkę z najważniejszymi informacjami.

Następnie zajmuję się porządkowaniem faktur, rachunków i innych dokumentów. W międzyczasie odbieram telefony i korespondencję od klientów, osób zainteresowanych nawiązaniem współpracy z naszą firmą lub od współpracowników. Około 11.00 robię sobie przerwę na małą kawę i drugie śniadanie. Cały dzień pracy upływa mi na monotonnym grzebaniu w dokumentach, porządkowaniu, katalogowaniu, wprowadzaniu danych do komputera, kserowaniu i innych czynnościach typowych dla pracy biurowej. Czasami zdarza się miły przerywnik w postaci obecności na spotkaniu z klientem czy wyjście na miasto w celu załatwienia jakiejś niecierpiącej zwłoki sprawy. Może moja praca nie należy do najambitniejszych, cieszę się jednak że ją mam.

DODAJ KOMENTARZ