Title Image

Zarobki pracownika biurowego za granicą

wynagrodzenie

Zarobki pracownika biurowego za granicą

Zawód pracownika biurowego w zależności od kraju, w którym się go wykonuje, pozwala na mniej lub bardziej godziwe zarobki. W miejscach takich jak Stany Zjednoczone jest on tak powszechny, że zarobki na nim, nie są zbyt imponujące i jak na tamte warunki pozwalają się porównywać z naszą pensją poniżej średniej krajowej. Jeśli chodzi natomiast o pracę w Europie, pracownik biurowy notuje dość wysokie pobory.

Mało obciążająca praca, za godziwe wynagrodzenie

Zachodnie kraje słyną z bardzo dobrej dla pracownika kultury pracy. Zatrudnia się wiele osób, a obowiązki każdej z nich nie są na tyle obciążające, by dana osoba czuła się przepracowana. Pensja pracownika biurowego pozwala na godziwe życie, będąc adekwatną do obszaru obowiązków, a także do ilości przepracowanych godzin.

Czy dana osoba zarabia 1000 euro, czy 700 – i tak jest zadowolona, bo ma poczucie, że jej praca jest adekwatna do zarobków. Godziny pracy pozwalają na odpoczynek i spożycie posiłku, a kultura organizacji zwykle nakazuje nie tylko troszczyć się o pensje pracowników ale również o atmosferę w pracy oraz dobre zaplecze socjalne.

DODAJ KOMENTARZ