Title Image

Wypełnianie dokumentów przez pracownika biurowego

wypełnianie dokumentów

Wypełnianie dokumentów przez pracownika biurowego

Często dużą część pracy pracownika biurowego stanowi wypełnianie dokumentów – jeśli nie samodzielnie, to pomoc innym działom w wykonywaniu tego typu zadań. Nie jest to najprostsza praca, dlatego też warto wiedzieć, co robić, aby uniknąć pomyłek przy wypełnianiu dokumentów.

Co jest ważne przy wypełnianiu dokumentów?

Pracownik biurowy z pewnością w czasie swojej pracy będzie musiał „przekopać się” przez dużą ilość arkuszy, z których część będzie musiał wypełnić odręcznie. Ważne, aby w tego typu pismach nie było w miarę możliwości żadnych pomyłek – w systemie komputerowym stosunkowo łatwo je usunąć. Da się wykonywać tego typu zadania dość szybko – ważne jest opracowanie swojego systemu. Może on polegać na „hurtowym” wypełnianiu jednej rubryki – wówczas tylko przekładamy strony dokumentu. Może to być również zaznaczanie kartką papieru danej linijki do wypełnienia, aby mieć przed oczami jak najmniej rubryk.

Istotne jest również sprawdzanie – najlepiej kilkukrotne- danego tekstu. Wówczas sprawdzamy, czy nie popełniliśmy błędu w dacie lub innych numerach, a także czy przypadkiem nie zapomnieliśmy o parafkach lub pieczątkach. Jesteśmy tylko ludźmi, ale swoją pracę warto również nieco automatyzować w miarę możliwości.

DODAJ KOMENTARZ