Title Image

Wygląd też się liczy

Wygląd też się liczy

Nikt nie zaprzeczy, że na stanowisku pracownika biurowego, który nierzadko traktowany jest jak osobisty sekretarz czy asystent zarządu, wymagana jest odpowiednia prezencja i schludny wygląd.

W zawodzie pracownika biurowego pracuję już 2 lata i nie raz zdarzyło mi się uczestniczyć w ważnych naradach czy posiedzeniach, na których musiałam skrzętnie notować wszystkie najważniejsze uwagi, pytania i spostrzeżenia członków spotkania. Już na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko pracownika biurowego komisja rekrutacyjna zwróciła uwagę, że w tej firmie bezwzględnie wymagany jest ładny, schludny wygląd, bowiem zdarzyć się może, że jako osoba asystująca naszemu prezesowi będę musiała wziąć udział w najważniejszych wydarzeniach związanych z działalnością naszej katowickiej firmy, pracownik biurowy Katowice.

Wszystkie zalecenia komisji wzięłam sobie do serca i codziennie staram się wyglądać profesjonalnie i ładnie. Buty na obcasie, elegancka spódniczka lub spodnie oraz czysta koszula to mój codzienny uniform, który traktuję jak nieodłączny element mojej pracy. Do tego delikatny, świeży makijaż i ładna fryzura. Wiem, że elegancki ubiór sprawia, że w oczach gości moja ranga wzrasta i nie jestem już zwykłym pracownikiem biurowym, a kimś więcej – asystentką dyrektora lub jego sekretarką. Kto wie, może  czasem uda mi wspiąć na tyle wysoko, by zostać sekretarką, asystentką a może nawet zastępcą dyrektora?

DODAJ KOMENTARZ