Title Image

Praca w biurze

Praca w biurze

Cóż mogę powiedzieć o zawodzie pracownika biurowego w Białymstoku? Zawód jak każdy inny, mający i wady i zalety. Gdy po studiach rozpocząłem poszukiwania pracy, praca w biurze była pierwszym o czym pomyślałem. Zdecydowałem, że warto przeczekać rok lub dwa na ciepłej i niewymagającej posadce do momentu, gdy w końcu się zbiorę i pomyślę o czymś konkretniejszym.

Studia skończyłem 4 lata temu, a nadal zbieram się i myślę o czymś konkretniejszym. Tak bardzo przyzwyczaiłem się do pracy w charakterze pracownika biurowego, że póki co nie wyobrażam sobie jakiejkolwiek zmiany. Wiele osób narzeka na warunki finansowe, z jakimi wiąże się ta praca, jednak mi udało się trafić do takiej firmy, która nawet najmniej znaczącym pracownikom płaci dość dużo. Nie orientuję się jak wygląda sytuacja osób zatrudnionych jako pracownicy biurowi w innych firmach, jednak moim zdaniem miesięczna pensja na poziomie 2500 zł netto jest zadowalająca. Fakt, że Białystok jest największym i najważniejszym miastem Polski północno-wschodniej, dlatego życie w tym mieście jest droższe niż w innych rejonach województwa białostockiego, jednak przy odpowiednim umiarze i podstawowych umiejętnościach oszczędzania, spokojnie można sobie poradzić z taką pensją, pracownik biurowy Białystok.

Nie rozumiem osób, które zarabiają ponad dwa tysiące złotych miesięcznie i żyją tak rozrzutnie, że już w połowie miesiąca brak im na podstawowe artykuły spożywcze i higieniczne. Niestety, pensja do określonego poziomu wymaga podjęcia odpowiednich działań i postanowień, których celem jest jak najlepszy poziom życia przy jak najniższych kosztach.

DODAJ KOMENTARZ