Title Image

Co jest wymagane

Co jest wymagane

Ostatnio poszukiwałam zatrudnienia na stanowisku pracownika biurowego w Legnicy. Większość ofert pracy jakie udało mi się znaleźć i przeanalizować miały prawie identyczną formę i bardzo podobne wymagania skierowane do potencjalnych pracowników biurowych. Zakres obowiązków na stanowisku pracownika biurowego najczęściej składał się z: pomocy w organizacji i koordynacji pracy biura, obsługi urządzeń biurowych, wprowadzania danych do systemu, porządkowania dokumentów, koordynacji przepływu informacji w firmie, prowadzenia korespondencji oraz właściwego przyjęcia klientów i gości odwiedzających biuro. Gdybym nie wiedziała, że przedstawiony zakres obowiązków dotyczy pracownika biurowego, pomyślałabym zapewne, że skierowany jest do osób pragnących uzyskać pracę sekretarki lub asystentki zarządu.

Wymagania na stanowisko pracownika biurowego, pracownik biurowy Legnica, nie są bardzo skomplikowane i dotyczą zazwyczaj: bardzo dobrej obsługi urządzeń biurowych, znajomość obsługi komputera z zakresu pakietu MS Office i Internetu oraz prawa jazdy kategorii B. Czasem wymagana jest także komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Podobnych ogłoszeń dla pracowników biurowych w Legnicy znalazłam około dziesięciu. Jako, że jestem osobą bardzo zorganizowaną i dokładną, a do tego świetnie znam angielski, zdecydowałam, że zaaplikuję na wszystkie ogłoszenia i poczekam co z tego wyjdzie. Na 10 wysłanych CV, otrzymałam 8 telefonów z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną. Poszłam na każdą. Cztery firmy zaproponowały mi pracę, a ja, mając możliwość wyboru wybrałam ofertę firmy, która gwarantowała największą miesięczną pensję.

DODAJ KOMENTARZ