Title Image

Casual Friday

casual friday

Casual Friday

W każdej korporacji, obowiązuje pewien dress code, który jednak od czasu do czasu jest świadomie łamany przez wszystkie osoby pracujące w danym miejscu. Chodzi o Casual Friday, który jest bardzo chętnie przestrzegany przez każdego pracownika biurowego.

Luźniejszy strój – efektywniejsza praca?

Niektóre badania wskazują, że pracownicy ubrani w eleganckie ubrania, prezentujący się bardziej oficjalnie, pracują efektywniej. Inni z kolei wykazują, że produktywność wzrasta właśnie w Casual Friday, ponieważ pracownicy podświadomie nie czują się tak spięci i zestresowani jak codziennie.

Dlaczego tak jest? To bardzo indywidualna sprawa, jednak warto zauważyć, że strój ma istotny wpływ na nasze samopoczucie. Poza tym lubimy się sobie podobać. Jeśli dbanie o siebie nie jest w żaden sposób przesadzone, czemu by tego nie robić?

Również w kwestii ubioru do pracy, warto „przemycać” indywidualne akcenty, jeśli czujemy, że pomaga nam to w wykonywaniu codziennych zawodowych obowiązków.
Casual Friday to również dobry sposób na poznawanie się pracowników – pokazując swoja indywidualność, mogą oni lepiej poznać siebie nawzajem, zagaić rozmowę z kolegą z sąsiedniego biurka na temat jego stroju.

2 komentarze

  • robi

    moim zdaniem strój nie ma znaczenia

    25 sierpnia 2020
  • Walek

    jak dla mnie to taki casualowy friday mógłby być codziennie 😉

    22 września 2020

DODAJ KOMENTARZ