Strona główna   >   Oferty pracy   >   Asystent do spraw księgowości

Asystent do spraw księgowości

Powiatowy Urząd Pracy w Sieradzu, łódzkie / Sieradz, 2022-08-01

Powiatowy Urząd Pracy w Sieradzu
Miejsce pracy: Sieradz
Numer: StPr/22/0762
OBOWIĄZKI:
Zapoznanie się z regulaminem pracy, instruktażem stanowiskowym. Zapoznanie się ze specyfiką działalności, rodzajem dokumentów oraz obiegiem dokumentacji stosowanej w firmie. Zapoznanie się z programem finansowo-księgowym oraz handlowym stosowanym w firmie do obsługi sprzedaży i księgowości. Segregowanie dokumentów pod względem ich rodzaju. Sprawdzanie prawidłowości ich wystawienia, pod względem formalno-rachunkowym. Wprowadzanie do systemu finansowo-księgowego zadekretowanych dokumentów. Przygotowanie dokumentów do zapłaty za dostawy i usługi wynikające z zatwierdzonych dokumentów księgowych. Sprawdzanie zapisów kont rozrachunkowych oraz uzgadnianie sald z dostawcami i odbiorcami. Sprawdzanie rozrachunki pod względem zgodności wartości faktury z zapłatą i terminów realizacji oraz wyjaśniania rozbieżności z kontrahentami w zaleconym zakresie. Sporządzanie przy użuciu programów finansowo-księgowych i arkuszy kalkulacyjnych - raporty, zestawienia. Przygotowanie dokumentacji niezbędnej do prowadzenia korespondencji z kontrahentami, urzędami i bankami w zakresie uzgadniania rozrachunków i innych czynności księgowych. Wprowadzanie do systemu finansowo-księgowego zadekretowanych dokumentów. Kompletowanie dowodów księgowych stanowiących podstawę wystawiania dokumentów korygujących. Archiwizowanie dowodów księgowych.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie ogólnokształcące

Miejsce pracy:

Sieradz

Rodzaj umowy:

Nie dotyczy

Wynagrodzenie brutto:

1 565 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Sieradzu

wczoraj

Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Targu

małopolskie, Nowy Targ

wczoraj

Spedimex Sp. z o.o.

śląskie, Sosnowiec

wczoraj